doeat
04 خرداد 1402 - 10:05

جابجایی بیش از ۳۵۶ هزار تن کالا از پایانه های مرزی شمال سیستان و بلوچستان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان از جابجایی ۳۵۶ هزار و ۷۱۱ تن کالا توسط ۱۵ هزار و ۳۰۷ دستگاه کامیون از پایانه های مرزی میلک و میرجاوه در شمال استان طی ۲ ماهه نخست سالجاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، ایوب کرد امروز در جلسه بررسی میزان جا به جایی کالا در سال جاری،  از جابجایی ۳۵۶ هزار و ۷۱۱ تن کالا توسط ۱۵ هزار و ۳۰۷ دستگاه کامیون از پایانه های مرزی میلک و میرجاوه در شمال استان طی ۲ ماهه نخست سالجاری خبر داد. 

وی این میزان،۱۹۱ هزار و ۹۱۸ تن کالا مربوط به صادرات، ۱۷ هزار و ۵۹۲ تن کالا واردات از پایانه مرزی میرجاوه و ۱۴۷ هزار و ۲۰۱ تن کالا مجموع ترانزیت ورودی و خروجی از پایانه های مرزی در این مدت بوده است. 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان ادامه داد:گازمایع، هیدروکربن، سیمان، بنزین و فرآورده های نفتی،عمده کالاهای صادراتی و برنج،کنجد و گوشت قرمز از جمله کالاهای وارداتی به پایانه های مرزی شمال سیستان و بلوچستان را به خود اختصاص داده اند. 

وی افزود: متوسط ورودی و خروجی از پایانه های مرزی میلک و میرجاوه روزانه به طور متوسط ۴۴۶ دستگاه کامیون می باشد.

کرد با بیان اینکه ظرفیت‌های بالای سیستان و بلوچستان در زمینه ارتباط خارجی با کشورهای همسایه فرصت های تجاری بسیار مطلوبی را برای منطقه فراهم کرده تا از ظرفیت پایانه‌های مرزی به بهترین نحو در رونق اقتصاد بهره گرفت گفت: در این راستا تمام تلاش این اداره‌کل فراهم کردن زیر ساخت‌ها در پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه بر گسترش روابط اقتصادی با کشورهای پاکستان و افغانستان است.

پایان پیام/3139

منبع: فارس
شناسه خبر: 1237393